Препорачано

PowerCube G4130 Phoenix G8 Ryzen 3 1200AF/ 16GB DDR4/ SSD 256GB/ 1.0TB/ GTX 1650 4GB

36.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Во кошничка

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G4130 Phoenix G8
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: A320

Процесор

Модел: AMD Ryzen 3
Фамилија: Ryzen 3 1200AF
Фреквенција: 3.10 GHz(up to 3.40 GHz)
Број на јадра: 4 / 4
Кеш меморија: 8 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB (2 x 8 GB)
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 256 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GTX1650 4GB GDDR6
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 450W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /
Слушалки: /
Камера: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ