PowerCube G4150 Chimera G8 Ryzen 5 2600/ 8GB/ SSD 256GB/ 1.0 TB/ RX570 8GB

Препорачано
-11%

PowerCube G4150 Chimera G8 Ryzen 5 2600/ 8GB/ SSD 256GB/ 1.0 TB/ RX570 8GB

35.990,00 ден 31.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G4150 Chimera G8
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: A320

Процесор

Модел: AMD Ryzen 5 2600
Фамилија: Ryzen 5 2600
Фреквенција: 3.4 GHz (Boost Clock 3.9GHz)
Број на јадра: 6/12
Кеш меморија: 16 MB

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/ HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 256 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: ASUS RX570 8GB
Модел на интегрирана графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:  500W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: