PowerCube G4150 Chimera G8N Ryzen 5 2600/ 8GB/ SSD 256GB/ 1.0 TB/ GTX1650 4GB

-13%

PowerCube G4150 Chimera G8N Ryzen 5 2600/ 8GB/ SSD 256GB/ 1.0 TB/ GTX1650 4GB

34.490,00 ден 29.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G4150 Chimera G8N
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: A320

Процесор

Модел: AMD Ryzen 5 2600
Фамилија: Ryzen 5 2600
Фреквенција: 3.40 GHz (Turbo 3.90 GHz)
Број на јадра: 6 / 12
Кеш меморија: 16 MB

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 256 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Не
Модел на дискретна графичка картица: GeForce GTX1650
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: