PowerCube G4230 Chimera G8N Ryzen 3 2300X/ 8GB/ SSD 240GB/ 1.0TB/ GeForce 1650 4GB

-14%

PowerCube G4230 Chimera G8N Ryzen 3 2300X/ 8GB/ SSD 240GB/ 1.0TB/ GeForce 1650 4GB

31.990,00 ден 27.490,00 ден

Гаранција: 24 месеци

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G4230 Chimera G8N
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: AMD A320

Процесор

Модел: AMD Ryzen 3 2300X
Фамилија: AMD
Фреквенција: 3.5 GHz (up to 4.0 GHz)
Број на јадра: 4
Кеш меморија: 8 MB

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: HDD / SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 240 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce 1650
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: /

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

Додадовте продукт во кошничка: