Препорачано

PowerCube G4245 Chimera G10 Ryzen 5 Pro 4650G/ 16GB/ NVMe 256GB/ 1.0TB HDD/ GTX1660 Ti 6GB

59.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Во кошничка

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G4245 Chimera G10
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B450

Процесор

Модел: AMD Ryzen 5 Pro 4650G
Фамилија: Ryzen 5 Pro 4650G
Фреквенција: 3.7 GHz (Boost Clock 4.2GHz)
Број на јадра: 6/12
Кеш меморија: 8 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/ HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 256 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: TUF GTX1660Ti 6GB Gaming OC
Модел на интегрирана графичка картица: Radeon Vega 7

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:  600W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ