PowerCube G4250 Chimera G8 Ryzen 5 2500X/ 16GB/ NVMe 256GB/ 1TB/ RX570 8GB/ 600W

-11%

PowerCube G4250 Chimera G8 Ryzen 5 2500X/ 16GB/ NVMe 256GB/ 1TB/ RX570 8GB/ 600W

35.990,00 ден 31.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G4250 Chimera G8
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: A320M

Процесор

Модел: AMD Ryzen 5 2500X
Фамилија: Ryzen 5 2500X
Фреквенција: 3.6 GHz (up to 4.0 GHz)
Број на јадра: 4 / 8
Кеш меморија: 8 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: HDD / SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 256 GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: RX570
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 8 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: /

Напојување

Реална моќност на напојување: 600W Bronze 85+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

Додадовте продукт во кошничка: