PowerCube G4250 Chimera G8 Ryzen 5 2600/ 16GB/ SSD 240GB M2/ 2.0TB/ AMD RX 580 Gaming 8GB/ DVD-RW

Препорачано
-13%

PowerCube G4250 Chimera G8 Ryzen 5 2600/ 16GB/ SSD 240GB M2/ 2.0TB/ AMD RX 580 Gaming 8GB/ DVD-RW

51.990,00 ден 44.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G4250 Chimera G8
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B450M

Процесор

Модел: AMD Ryzen 5 2600
Фамилија: Ryzen 5
Фреквенција: 3.4GHz (Boost Clock: 3.9 MHz)
Број на јадра: 6
Кеш меморија: 16 MB

Меморија

Капацитет (GB):  16 GB
Тип:  DDR4
Брзина (фреквенција):  2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:  M.2 SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 2 TB
Капацитет на SSD: 240 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица:  Radeon RX 580 OC
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица:  8 GB GDDR5

Оптички диск

Тип на оптички уред:  DVD-RW

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:  750 W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: