PowerCube G4250 Chimera G8N2 Ryzen 5 1600AF/ 8GB/ SSD 256GB/ 1.0 TB/ GTX1650 4GB

-12%

PowerCube G4250 Chimera G8N2 Ryzen 5 1600AF/ 8GB/ SSD 256GB/ 1.0 TB/ GTX1650 4GB

33.990,00 ден 29.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G4250 Chimera G8N
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: A320

Процесор

Модел: AMD Ryzen 5 1600AF
Фамилија: Ryzen 5 1600AF
Фреквенција: 3.2 GHz (up to 3.6 GHz)
Број на јадра: 6 / 12
Кеш меморија: 16 MB

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:  SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 256 GB SATA

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce GTX1650
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: /

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: