PowerCube G4270 Chimera G9 Ryzen 7 3700X/ 32GB/ 1.0TB SSD/ 2.0TB HDD/ RX 5700XT 8GB/ 1200W

PowerCube G4270 Chimera G9 Ryzen 7 3700X/ 32GB/ 1.0TB SSD/ 2.0TB HDD/ RX 5700XT 8GB/ 1200W

99.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: Gaming Line G4270 Chimera G9
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: X570

Процесор

Модел: AMD Ryzen 7 3700X
Фамилија: Ryzen 7 3700X
Фреквенција: 3.6 GHz (Boost Clock 4.4GHz)
Број на јадра: 8/16
Кеш меморија: 32 MB

Меморија

Капацитет (GB): 32 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3000 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 2.0 TB
Капацитет на SSD: 1.0 TB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица:
AMD Radeon RX 5700XT 8GB GDDR6
Модел на интегрирана графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:  1200 W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: