PowerCube G4255 Chimera G10 Ryzen 5 5500/ 16GB DDR4/ NVMe 512GB/ GTX1660Ti 6GB

52.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд:PowerCube
Модел:G4255 Chimera G10
PN:
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:B450

Процесор

Модел:AMD Ryzen 5 5500
Фамилија:Core Ryzen 5
Фреквенција:3.60 GHz (Turbo:4.20 GHz)
Број на јадра:6/ 12
Кеш меморија:16 MB

Меморија

Капацитет (GB):16 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD / HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:512GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:GeForce GTX1660Ti Gaming OC
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:6GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:600W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ