Препорачано

PowerCube G4260 Chimera G10 Ryzen 5 5600X/ 16GB/ NVMe 512GB/ Radeon RX6600 8GB

66.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд:PowerCube
Модел:G4260 Chimera G10
PN:
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:B550

Процесор

Модел:AMD Ryzen 5 5600X
Фамилија:Ryzen 5 5600X
Фреквенција:3.7 GHz (Boost Clock 4.6GHz)
Број на јадра:6/12
Кеш меморија:32 MB

Меморија

Капацитет (GB):16 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3600 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):
Капацитет на SSD:512GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:AMD Radeon RX6600
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:8GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 600W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ