PowerCube G4270 Chimera G8 Ryzen 7 2700X/ 16GB/ NVMe 256GB/ 1.0TB HDD/ RX 5500XT 8GB

Препорачано

PowerCube G4270 Chimera G8 Ryzen 7 2700X/ 16GB/ NVMe 256GB/ 1.0TB HDD/ RX 5500XT 8GB

55.990,00 ден 50.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Категории: , ,
Во кошничка

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G4270 Chimera G8
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: AMD B450

Процесор

Модел: AMD Ryzen 7 2700X
Фамилија: Ryzen 7 2700X
Фреквенција: 3.7 GHz (up to 4.3 GHz)
Број на јадра: 8 / 16
Кеш меморија: 16 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: HDD / SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 256 GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: Radeon RX 5500XT 8GB
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица:  8GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 600W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: