Препорачано

PowerCube G4270 Soul Reaper G10 Ryzen 7 5800X/ 32GB/ NVMe 1.0TB/ RTX 4060Ti 8GB OC

85.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: PowerCube G4270 Soul Reaper G10
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B550 Gaming

Процесор

Модел: AMD Ryzen 7 5800X
Фамилија: Ryzen 7 5800X
Фреквенција: 3.8 GHz (Turbo:4.7 GHz)
Број на јадра: 8/16
Кеш меморија: 32 MB

Меморија

Капацитет (GB): 32 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):
Капацитет на SSD: 1.0 TB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce RTX 4060Ti
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 8GB OC

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 750W 80+ Bronze

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ