PowerCube G4350 Chimera G9 Ryzen 5 3600X/ 16GB/ NVMe 512GB/ 2.0TB HDD/ RTX2060 Super 8GB

-13%

PowerCube G4350 Chimera G9 Ryzen 5 3600X/ 16GB/ NVMe 512GB/ 2.0TB HDD/ RTX2060 Super 8GB

79.990,00 ден 69.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G4350 Chimera G9
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B450

Процесор

Модел: AMD Ryzen 5 3600
Фамилија: Ryzen 5 3600
Фреквенција: 3.8 GHz (Boost Clock 4.4GHz)
Број на јадра: 6/12
Кеш меморија: 32 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/ HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 2.0 TB
Капацитет на SSD: 512 GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: RTX2060 Super 8GB GDDR6
Модел на интегрирана графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:  750W 85+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: