PowerCube G4370 Devilion G10 Ryzen 7 5800X/ 32GB/ NVMe 2x 1.0TB/ RTX 3070 8GB Gaming OC

Препорачано

PowerCube G4370 Devilion G10 Ryzen 7 5800X/ 32GB/ NVMe 2x 1.0TB/ RTX 3070 8GB Gaming OC

179.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G4370 Devilion G10
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: X570

Процесор

Модел: AMD Ryzen 7
Фамилија: Ryzen 7 5800X
Фреквенција: 3.8 GHz (Turbo:4.7 GHz)
Број на јадра: 8 / 16
Кеш меморија: 32 MB

Меморија

Капацитет (GB): 32 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3600 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 2 x 1 TB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce RTX 3070
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 8GB OC Gaming

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 750W 80+ Gold Modular

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: