Препорачано

PowerCube G4370 Leviathan Gen7 Ryzen 7 7700X/ 32GB DDR5/ NVMe 1.0TB + NVMe 2.0TB/ RTX 4070Ti 12GB OC

159.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G4370 Leviathan Gen7
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: X670

Процесор

Модел: AMD Ryzen 7 7700X
Фамилија: Ryzen 7 7700X
Фреквенција: 4.50 GHz (Turbo 5.40 GHz)
Број на јадра: 8 / 16
Кеш меморија: 32MB

Меморија

Капацитет (GB): 32 GB
Тип: DDR5
Брзина (фреквенција): 6000 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):
Капацитет на SSD: 1.0TB M.2 NVMe
2.0TB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce RTX4070Ti  OC
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 12GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 850W 80+ Gold

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ