Препорачано

PowerCube G4390 Leviathan G10 Ryzen 9 5900X/ 32GB/ NVMe 2.0TB/ RTX 3080 12GB GAMING OC

194.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Во кошничка

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G4390 Leviathan G10
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: X570

Процесор

Модел: AMD Ryzen 9
Фамилија: Ryzen 9 5900X
Фреквенција: 3.7 GHz (Turbo:4.8 GHz)
Број на јадра: 12/ 24
Кеш меморија: 64 MB
Ладење: AIO 280 RGB

Меморија

Капацитет (GB): 32 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3600 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):
Капацитет на SSD: 2 TB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce RTX 3080 GAMING OC
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 12GB

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 850W 80+ Platinum Full Modular

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ