PowerCube Gaming Line G4270 G8 Chimera Ryzen 7 2700/ 16GB/ SSD 240GB M2/ 2.0TB/ VEGA 56 8GB/ DVD -RW

Препорачано

PowerCube Gaming Line G4270 G8 Chimera Ryzen 7 2700/ 16GB/ SSD 240GB M2/ 2.0TB/ VEGA 56 8GB/ DVD -RW

74.990,00 ден

  • Опис

Опис

Тип на производ: PC
Позиционирање на пазарот: Gaming
Чипсет на матична плоча: B450

Процесор

Фреквенција на процесорот: 3.2GHz (Boost Clock: 4.1 GHz)
Фамилија на процесорот: AMD Ryzen 7
Модел на процесорот: Ryzen 7 2700
Број на јадра на процесорот: 8/16
Кеш меморија на процесорот: 16 MB

Меморија

Интерна меморија (GB): 16 GB
Тип на интерна меморија: DDR4
Брзина на меморијата (фреквенција): 3000 MHz

Меморија, Медиуми

Медиум за складирање: M.2 SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (Hard drive): 2.0 TB
Капацитет на SSD: 240 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: ДА
On-board графичка картица: НЕ
Модел на Дискретна графичка картица: Radeon RX VEGA 56 OC
Меморија на графичка картица: 8 GB GDDR5
Модел на On-board графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички драјв: DVD-RW

Напојување

Моќност на напојување: 1200 W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: