PowerCube H1110 Astra G7 G3930/ 4GB/ 1TB/ DVD-RW

PowerCube H1110 Astra G7 G3930/ 4GB/ 1TB/ DVD-RW

11.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: H1110 Astra G7
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:  H310M

Процесор

Модел:  Intel Celeron G3930
Фамилија: Celeron G3930
Фреквенција:  2.9 GHz
Број на јадра: 2
Кеш меморија: 2 МВ

Меморија

Капацитет (GB): 4
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција):  2133MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1 TB
Капацитет на SSD: /

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица:  Intel UHD Graphics 610
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред: DVD-RW

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: 10/ 100 / 1000 Mbps

Напојување

Реална моќност на напојување:  250W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: