PowerCube H1110 Astra G8 G4900/ 4GB/ 1TB

-8%

PowerCube H1110 Astra G8 G4900/ 4GB/ 1TB

12.490,00 ден 11.490,00 ден

Гаранција: 24 месеци

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: H1110 Astra G8
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: H310M

Процесор

Модел:  Intel Celeron G4900
Фамилија: Celeron G4900
Фреквенција: 3.10 GHz
Број на јадра: 2
Кеш меморија: 2 MB

Меморија

Капацитет (GB): 4 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2400 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):  1.0 TB
Капацитет на SSD: /

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица:  Intel UHD Graphics 610
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 250W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: