PowerCube H1120 Astra G8 G5400 Gold/ 4GB/ 1TB/ GeForce 730GT 2GB/ DVD-RW

-5%

PowerCube H1120 Astra G8 G5400 Gold/ 4GB/ 1TB/ GeForce 730GT 2GB/ DVD-RW

18.990,00 ден 17.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: H1120 Astra G8
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: H310

Процесор

Модел: Intel Pentium Gold G5400
Фамилија: Pentium Gold G5400
Фреквенција: 3.7 GHz
Број на јадра: 2 / 4
Кеш меморија: 4 MB

Меморија

Капацитет (GB): 4 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2400 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: /

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: GeForce 730GT
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics 610
Меморија на графичка картица: 2 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: DVD-RW

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 250 W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: