PowerCube H1135 Astra G9 B2S Set i3-9100/ 8GB/ SSD 240GB/ Keyboard + Mouse + Headphones + Webcam

PowerCube H1135 Astra G9 B2S Set i3-9100/ 8GB/ SSD 240GB/ Keyboard + Mouse + Headphones + Webcam

20.990,00 ден 18.490,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: H1135 Astra G9 B2S
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: H310

Процесор

Модел: Intel Core i3-9100
Фамилија: i3-9100
Фреквенција: 3.60 GHz (Turbo 4.20GHz)
Број на јадра: 4 / 4
Кеш меморија: 6 MB

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 240 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Не
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 200W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: Да
Глушец: Да
Слушалки: Да
Камера: Да

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: