PowerCube H1220 Ceres G9 Athlon 300GE/ 8GB/ SSD 256GB/ RX Vega 3

10.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: H1220 Ceres G9
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: A320

Процесор

Модел: AMD Athlon 300GE
Фамилија: AMD Athlon
Фреквенција: 3.4 GHz
Број на јадра: 2 / 4
Кеш меморија: 4 MB Smart cache

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256 GB

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Radeon Vega 3
Меморија на графичка картица:

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 230W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /