PowerCube H1220 Ceres G9 Athlon 3000G / 8GB/ 120GB SSD/ RX Vega 3

PowerCube H1220 Ceres G9 Athlon 3000G / 8GB/ 120GB SSD/ RX Vega 3

10.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: H1220 Ceres G9
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:  A320M

Процесор

Модел: AMD Athlon 3000G
Фамилија: Athlon 3000G
Фреквенција: 3.5 GHz
Број на јадра: 2/4
Кеш меморија: 4 MB

Меморија

Капацитет (GB):  8 GB
Тип:  DDR4
Брзина (фреквенција):  2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 120 GB

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Radeon™ Vega 3
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:  250 W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: