PowerCube H1230 Ceres G9 Ryzen 3 3200G/ 8GB/ SSD 240GB/ RX Vega 8

Препорачано
-12%

PowerCube H1230 Ceres G9 Ryzen 3 3200G/ 8GB/ SSD 240GB/ RX Vega 8

16.990,00 ден 14.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел:  H1230 Ceres G9
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:  A320M

Процесор

Модел: AMD Ryzen 3 3200G
Фамилија: Ryzen 3 3200G
Фреквенција:  3.6 GHz (Boost Clock 4.0GHz)
Број на јадра: 4/4
Кеш меморија: 4 MB

Меморија

Капацитет (GB):  8 GB
Тип:  DDR4
Брзина (фреквенција):  2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:  SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 240 GB SATA III

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Radeon™ Vega 8
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:  250 W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: