Пакет PowerCube H1230 SX G8 + Samsung S22F350 Full HD LED Monitor

-10%

Пакет PowerCube H1230 SX G8 + Samsung S22F350 Full HD LED Monitor

23.980,00 ден 21.490,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: Home Line H1230 SX Ceres G8
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:  A320M

Процесор

Модел: AMD Ryzen 3 2300X
Фамилија: Ryzen 3 2300X
Фреквенција:  3.5 GHz (Boost Clock 4GHz)
Број на јадра: 4
Кеш меморија: 8 MB

Меморија

Капацитет (GB):  8 GB
Тип:  DDR4
Брзина (фреквенција):  2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 240 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce GT 1030 2GB
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:  250 W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: