PowerCube H1230GT Ceres G8 Ryzen 3 1200AF/ 8GB/ SSD 256GB/ GeForce GT 1030 2GB

22.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд:PowerCube
Модел:H1230GT Ceres G8
PN:/
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:A320

Процесор

Модел:AMD Ryzen 3 1200AF
Фамилија:Ryzen 3 1200AF
Фреквенција:3.1 GHz (Turbo:3.4 GHz)
Број на јадра:4 / 4
Кеш меморија:8 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 8GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):
Капацитет на SSD:256 GB

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:Geforce GT1030 2GB GDDR5
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:2GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:300W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Тастатура:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ