Препорачано

PowerCube H1245 Ceres G10 Ryzen 5 4600G/ 16GB/ SSD 512GB/ RX Vega 7

18.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Започни наплата со iute
Погледни кошничка

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: H1245 Ceres G10
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: A520

Процесор

Модел: AMD Ryzen 5
Фамилија: Ryzen 5 4600G
Фреквенција: 3.70 GHz(up to 4.20GHz)
Број на јадра: 6 / 12
Кеш меморија: 8 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512 GB

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Radeon RX Vega 7
Меморија на графичка картица:

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 300W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /
Слушалки: /
Камера: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ