PowerCube H1250S2 Ceres G9 Ryzen 5 3400G/ 16GB/ SSD 120GB/ 1TB/ RX Vega 11

PowerCube H1250S2 Ceres G9 Ryzen 5 3400G/ 16GB/ SSD 120GB/ 1TB/ RX Vega 11

25.490,00 ден 21.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: H1250S2 Ceres G9
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:  A320M-K

Процесор

Модел: AMD Ryzen 5 3400G
Фамилија: Ryzen 5 3400G
Фреквенција:  3.7 GHz (Boost Clock 4.2GHz)
Број на јадра: 4/8
Кеш меморија: 4 MB

Меморија

Капацитет (GB):  16 GB
Тип:  DDR4
Брзина (фреквенција):  2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:  SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 120 GB

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Radeon™ Vega 11
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:  250W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: