PowerCube O2110 Centurion G10 G5905/ 4GB/ SSD 240GB/ DVD-RW

12.490,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд:PowerCube
Модел:O2110 Centurion G10
PN:/
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:H410

Процесор

Модел:Intel Celeron
Фамилија:G5905
Фреквенција:3.5 GHz
Број на јадра:2 / 2
Кеш меморија:4 MB Smart cache

Меморија

Капацитет (GB):4 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:240 GB

Графика

Дискретна графичка картица:/
Интегрирана графичка картица:Да
Модел на дискретна графичка картица:/
Модел на интегрирана графичка картица:Intel® UHD Graphics 610
Меморија на графичка картица:/

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:200W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ