PowerCube O2110 Centurion G8 G4900/ 4GB/ SSD 120GB/ DVD-RW

PowerCube O2110 Centurion G8 G4900/ 4GB/ SSD 120GB/ DVD-RW

11.490,00 ден

Гаранција: 24 месеци

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: O2110 Centurion G8
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: H310M

Процесор

Модел: Intel Celeron G4900
Фамилија: Celeron G4900
Фреквенција:  3.10 GHz
Број на јадра: 2
Кеш меморија: 2 MB

Меморија

Капацитет (GB):  4 GB
Тип:  DDR4
Брзина (фреквенција):  2400 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:  SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD:  120 GB

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица:  Intel UHD Graphics 610
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред: DVD-RW

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 250W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: