PowerCube O2130 Centurion G8 i3-8100/ 8GB/ SSD 240GB/ DVD-RW

PowerCube O2130 Centurion G8 i3-8100/ 8GB/ SSD 240GB/ DVD-RW

17.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: O2130 Centurion G8
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:  H310M

Процесор

Модел: Intel Core I3-8100
Фамилија: Core I3
Фреквенција: 3.6 GHz
Број на јадра: 4
Кеш меморија: 6 MB

Меморија

Капацитет (GB):  8 GB
Тип:  DDR4
Брзина (фреквенција):  2400 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:  SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 240 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица:  Intel UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред:  DVD-RW

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:  250 W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: