PowerCube O2150 Centurion G10 i5-10400/ 8GB/ NVMe 256GB/ DVD-RW

21.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд:PowerCube
Модел:O2150 Centurion G10
PN:/
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:H410

Процесор

Модел:Intel Core i5-10400
Фамилија:i5-10400
Фреквенција:2.90 GHz (up to 4.30 GHz)
Број на јадра:6/12
Кеш меморија:12 MB Smart cache

Меморија

Капацитет (GB):8 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:256GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:/
Интегрирана графичка картица:Да
Модел на дискретна графичка картица:/
Модел на интегрирана графичка картица:Intel® UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица:/

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:200W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ