PowerCube O2150 Centurion G8 i5 8400/ 8GB/ 240GB M2 SSD/ 1TB/ DVD RW

PowerCube O2150 Centurion G8 i5 8400/ 8GB/ 240GB M2 SSD/ 1TB/ DVD RW

26.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: O2150 Centurion G8
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B360M

Процесор

Модел: Intel Core I5-8400
Фамилија: Core I5
Фреквенција: 2.80 GHz (Turbo 4.00 GHz)
Број на јадра: 6
Кеш меморија: 9 MB

Меморија

Капацитет (GB): 8
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: M.2 SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1 TB
Капацитет на SSD:  240 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Не
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица:  Intel UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред: DVD-RW

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 250W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: