PowerCube O2250 Centurion G8 i5-8400/ 16GB/ 256GB NVMe/ 1TB/ DVD-RW

-9%

PowerCube O2250 Centurion G8 i5-8400/ 16GB/ 256GB NVMe/ 1TB/ DVD-RW

32.990,00 ден 29.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: O2250 Centurion G8
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B360

Процесор

Модел: Intel Core i5-8400
Фамилија: i5-8400
Фреквенција: 2.8 GHz (up to 4.0 GHz)
Број на јадра: 6 / 6
Кеш меморија: 9 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: HDD / SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 256 GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel® UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред: DVD-RW

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: /

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

Додадовте продукт во кошничка: