PowerCube O2270 Centurion G9 i7-9700/ 16GB/ 512GB NVMe/ 1TB /DVD-RW

PowerCube O2270 Centurion G9 i7-9700/ 16GB/ 512GB NVMe/ 1TB /DVD-RW

43.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: O2270 Centurion G9
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B365

Процесор

Модел: Intel Core i7-9700
Фамилија: i5-8400
Фреквенција: 3.0 GHz (up to 4.7 GHz)
Број на јадра: 8 / 8
Кеш меморија: 12 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: HDD / SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 512 GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel® UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред: DVD-RW

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: /

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

Додадовте продукт во кошничка: