Samsung Galaxy A10 2GB/ 32GB/ 13MP + 5MP/ 3400mAh

-10%

Samsung Galaxy A10 2GB/ 32GB/ 13MP + 5MP/ 3400mAh

9.990,00 ден 8.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: Samsung
Модел: Galaxy A10
PN: SM-A105FZBUSEE
Тип на производ: Мобилен

Дизајн

Боја на производот: Црна, Сина
Читач на отпечатоци (Fingerprint reader): /

Екран

Дијагонала (“): 6,2
Резолуција: 720 x 1520
Тип: IPS

Процесор

Модел: A105
Фреквенција: 2×1.6 GHz & 6×1.35 GHz
Број на јадра: 8

Меморија

RAM (GB): 2 GB
Внатрешна меморија (GB): 16 GB
Слот за мемориска картичка: microSD

Камера

Задна камера: 13/5MP
Блиц на задна камера: да
Предна камера: 5MP
Блиц на предна камера: не

Мрежа

WI-FI: 802.11 b/g/n
3G: да
4G: да
Bluetooth: 5.0
Тип на SIM картичка: Nano-SIM
Near Field Communication (NFC): не
IR (инфра ред): не
GPS A-GPS

Приклучоци

Тип на USB конектор: micro usb
USB верзија: 2.0
Конектор за слушалки: 3.5mm

Софтвер

Платформа: Android
Верзија: 9.0 Pie

Батерија

Капацитет на батерија (mAh): 3400
Отстранлива батерија: Не

Тежина и димензии

Тежина: 155.6 x 75.6 x 7.9 mm
Ширина (mm): 75.6
Длабочина (mm): 7,9
Висина (mm): 155,6

Содржина на пакување

Вклучени кабли: да
Вклучен AC адаптер: да
Слушалки: не
Заштитна футрола: не

Повеќе за производот…

Додадовте продукт во кошничка: