Samsung Galaxy A40 4GB/ 64GB/ 16MP + 5MP + 25MP/ 3100mAh

-13%

Samsung Galaxy A40 4GB/ 64GB/ 16MP + 5MP + 25MP/ 3100mAh

14.990,00 ден 12.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: Samsung
Модел: Galaxy A40
PN: SM-A405FZKDSEE
Тип на производ: Мобилен

Дизајн

Боја на производот: Црна, Сина
Читач на отпечатоци (Fingerprint reader): да

Екран

Дијагонала (“): 5,9
Резолуција: 1080 x 2340
Тип: Super AMOLED

Процесор

Модел: A405
Фреквенција: 2×1.77 GHz Cortex-A73 & 6×1.59 GHz Cortex-A53
Број на јадра: 8

Меморија

RAM (GB): 4 GB
Внатрешна меморија (GB): 64 GB
Слот за мемориска картичка: microSD

Камера

Задна камера: 13/5MP
Блиц на задна камера: да
Предна камера: 25MP
Блиц на предна камера: да

Мрежа

WI-FI: 802.11 b/g/n
3G: да
4G: да
Bluetooth: 5.0
Тип на SIM картичка: Nano-SIM
Near Field Communication (NFC): да
IR (инфра ред): не
GPS A-GPS

Приклучоци

Тип на USB конектор: micro usb
USB верзија: 2.0
Конектор за слушалки: 3.5mm

Софтвер

Платформа: Android
Верзија: 9.0 Pie

Батерија

Капацитет на батерија (mAh): 3100
Отстранлива батерија: Не

Тежина и димензии

Тежина: 144.4 x 69.2 x 7.9 mm
Ширина (mm): 69.2
Длабочина (mm): 7,9
Висина (mm): 144,4

Содржина на пакување

Вклучени кабли: да
Вклучен AC адаптер: да
Слушалки: не
Заштитна футрола: не

Повеќе за производот…

Додадовте продукт во кошничка: