Xiaomi Redmi 6 5.45″ 3GB/ 32GB/ 12MP+5MP/ 5MP/ Octa Core/ 3000mAh

Препорачано
-22%

Xiaomi Redmi 6 5.45″ 3GB/ 32GB/ 12MP+5MP/ 5MP/ Octa Core/ 3000mAh

8.990,00 ден 6.990,00 ден

Гаранција: 20 месеци

  • Опис

Опис

 

Бренд: Xiaomi
Модел: Redmi 6
PN: /
Тип на производ: Мобилен телефон

Дизајн

Боја на производот: Црна
Читач на отпечатоци (Fingerprint reader): Да

Екран

Дијагонала (“): 5.45″
Резолуција: 720 x 1440
Тип: HD

Процесор

Модел на процесор: Cortex-A53
Фреквенција: 2.0 GHz
Број на јадра: 8

Меморија

RAM (GB): 3
Внатрешна меморија (GB): 32
Слот за мемориска картичка: microSD, up to 256 GB

Камера

Задна камера: 12MP + 5MP
Блиц на задна камера: Да
Предна камера: 5 MP
Блиц на предна камера: Не

Мрежа

WI-FI: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
3G: Да
4G: Да
Bluetooth: 4.2
Тип на SIM картичка: Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
Near Field Communication (NFC): Не
IR (инфра ред): Не
GPS A-GPS, GLONASS, BDS

Приклучоци

Тип на USB конектор: microUSB
USB верзија: 2.0
Конектор за слушалки: 3.5mm

Софтвер

Платформа: Android
Верзија: 8.1 (Oreo), up to 9.0 (Pie); MIUI 9.0

Батерија

Капацитет на батерија (mAh): 3000
Отстранлива батерија: He

Тежина и димензии

Тежина: 146 gr
Висина (mm): 147.5
Ширина (mm): 71.5
Дебелина(mm):  8.3

Содржина на пакување

Вклучени кабли: micro USB
Вклучен AC адаптер: Да
Слушалки: /
Заштитна футрола: Да

Повеќе за производот…

Додадовте продукт во кошничка: