Hot

PowerCube G3250 Cyclops G14 i5-14400F/ 32GB/ NVMe 1.0TB/ RTX4060 8GB

59.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци.

Description

Бренд: PowerCube
Модел: G3250 Cyclops G14
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B760

Процесор

Модел: Intel Core i5
Фамилија: Core i5-14400F
Фреквенција: 2.5 GHz (Boost Clock 4.7GHz)
Број на јадра: 10 / 16
Кеш меморија: 20 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB): 32GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

 

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 1.0TB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: RTX4060 OC
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 8GB

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 600W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /