Hot
PowerCube G3250 Vector G14 i5-14400F/ 16GB/ NVMe 1.0TB/ RTX5060 8GB + ПОДАРОК MARVO MH01BK Headset & Mouse Gaming RGB Combo
57.990,00 ден Цените се со пресметан ДДВ
Гаранција: 24 месеци
- Description
Description
| Бренд: | PowerCube |
| Модел: | G3250 Vector G14 |
| PN: | / |
| Тип на производ: | Персонален компјутер |
| Чипсет на матична плоча: | B760 |
Процесор
| Модел: | Intel i5 |
| Фамилија: | i5-14400F |
| Фреквенција: | 2.5 GHz (Turbo:4.7 GHz) |
| Број на јадра: | 10 / 16 |
| Кеш меморија: | 20 MB |
Меморија
| Капацитет (GB): | 16GB |
| Тип: | DDR4 |
| Брзина (фреквенција): | 3200 MHz |
Уреди за складирање
| Медиум за складирање: | SSD |
| Капацитет на тврдиот диск (HDD): | / |
| Капацитет на SSD: | 1.0 TB M.2 NVMe |
Графика
| Дискретна графичка картица: | Да |
| Интегрирана графичка картица: | / |
| Модел на дискретна графичка картица: | RTX 5060 8GB |
| Модел на интегрирана графичка картица: | / |
| Меморија на графичка картица: | 8 GB GDDR7 |
Оптички диск
| Тип на оптички уред: | / |
Мрежа
| Wi-Fi: | / |
| Ethernet LAN: | Gigabit Ethernet |
Напојување
| Реална моќност на напојување: | 650W 80+ |
Софтвер
| Инсталиран оперативен систем: | / |
Додатоци
| Тастатура: | / |
| Глушец: | / |
Headset & Mouse Gaming Combo
- Ultra-lightweight, as low as 76 grams, thanks to special perforated- honeycomb chassis design
- RGB backlight with multiple selectable lighting schemes
- Advanced customization software
- Closed, over-ear design for powerful bass sounds
- Soft-cushioned leather ear cups
- Built-in volume controller
- Solid, reinforced structural housing
Headset
Frequency response – 20 Hz – 20 KHz
Speaker size – 50 mm
Speaker sensitivity – 120 dB ± 3 dB
Microphone type – Omnidirectional
Microphone size – 4×1.5 mm
Backlight – Rainbow
OS support – Windows 7 or newer
Mouse
DPI – 800-6400 (default)
Buttons – 6 (programmable)
Switch rating – 3 million clicks
Backlight – Rainbow
Size – 125 x 64 x 40 mm
Cable length – 1.5 m
OS support – Windows 7 or newer





















