PSU Chieftec 1300W Polaris Pro 80Plus Platinum Modular PPX-1300FC-A3
14.490,00 ден Цените се со пресметан ДДВ
Гаранција: 36 месеци
Category:
Description
TECHNICAL DATA
Model POLARIS PRO 1300W
Article no. PPX-1300FC-A3
EAN code 0753263078162
Weight (Net/Gross) 3.13 kg / 3.49 kg
AC Input 100-240V / 15-8A
Frequency 50 – 60Hz
+5V 24A
+3,3V 24A
+5V & +3,3V combined 120W
+12V1 108.3A
+12V2
+12V1, +12V2 combined 1300W
P.F. >0,9
-12V 0,3A / 3,6W
+5VSB 3.0A / 15W
Maximum Power 1300W
Connectors
16 PIN PCIe Gen5 1
20+4 PIN ATX 1
8 PIN EPS (4+4) 2
8 PIN PCIe (6+2) 6
SATA 12
MOLEX 4
FLOPPY(adaptor) 1
Cable length (mm)
16 PIN PCIe Gen5 600
20+4 PIN ATX 600
8 PIN EPS (4+4) 2 x 700
8 PIN PCIe (6+2) 3 x 500/150
SATA 3 x 550/100/100/100
MOLEX 500/150/150/150
FLOPPY 150
Features
ATX12V Version ATX 12V 3.0
Efficiency 80+ PLATINUM
Dimension (DxWxH) 160 mm x 150 mm x 86 mm
PFC Active PFC
Fan 135mm FDB fan