PSU Chieftec 850W PowerUP 80Plus Gold Modular GPX-850FC
6.990,00 ден Цените се со пресметан ДДВ
Category:
Description
TECHNICAL DATA
Model PowerUp 850W
Article no. GPX-850FC
EAN code 0753263077202
Weight (without/with package) 2.4kg / 2.95kg
AC Input 100 – 240V / 12.0A
Frequency 47 – 63Hz
+5V 20A
+3,3V 20A
+5V & +3,3V combined 110W
+12V1 70.5A
+12V2
+12V1, +12V2 combined 846W
P.F. >0,9
-12V 0,3A / 3,6W
+5VSB 2,5A / 12,5W
Maximum Power 850W
Connectors
20+4 PIN ATX 1
8 PIN EPS(4+4) 2
8 PIN PCIe (6+2) 6
SATA 9
MOLEX/FLOPPY 3/1
Cable length (mm)
20+4 PIN ATX 650
8 PIN EPS(4+4) 650/150
8 PIN PCIe (6+2) 3x 500/150
SATA 3x 500/150/150
MOLEX/FLOPPY 500/150/150/150
Features
ATX12V Version ATX 12V 2.53
Efficiency 80+Gold
Dimension (DxWxH) 140 mm x 150 mm x 86 mm
PFC Active PFC
Fan 120mm silent fan