Hot
PowerCube G4250 Chimera G10 V2 Ryzen 5 5600X/ 32GB/ NVMe 1.0TB/ RTX5050 8GB + ПОДАРОК MARVO CM420 Mechanical Gaming Keyboard & Mouse RGB
54.990,00 ден Цените се со пресметан ДДВ
Гаранција: 36 месеци
Сликите на производот се само за илустративни цели и може да се разликуваат од вистинскиот производ.
- Description
Description
| Бренд: | PowerCube |
| Модел: | PowerCube G4250 Chimera G10E V2 |
| PN: | / |
| Тип на производ: | Персонален компјутер |
| Чипсет на матична плоча: | B450 |
Процесор
| Модел: | Ryzen 5 |
| Фамилија: | R5 5600X |
| Фреквенција: | 3.7 GHz Up to 4.6 GHz |
| Број на јадра: | 6/ 12 |
| Кеш меморија: | 32 MB |
Меморија
| Капацитет (GB): | 32 GB |
| Тип: | DDR4 |
| Брзина (фреквенција): | 3.200MHz |
Уреди за складирање
| Медиум за складирање: | SSD |
| Капацитет на тврдиот диск (HDD): | |
| Капацитет на SSD: | 1.0 TB M.2 NVMe |
Графика
| Дискретна графичка картица: | Да |
| Интегрирана графичка картица: | / |
| Модел на дискретна графичка картица: | GeForce RTX5050 8GB |
| Модел на интегрирана графичка картица: | / |
| Меморија на графичка картица: | 8GB GDDR6 |
Оптички диск
| Тип на оптички уред: | / |
Мрежа
| Wi-Fi: | / |
| Ethernet LAN: | Gigabit Ethernet |
Напојување
| Реална моќност на напојување: | 650W 80+ |
Софтвер
| Инсталиран оперативен систем: | / |
Додатоци
| Тастатура: | / |
| Глушец: | / |
3-in-1 Advanced Gaming Combo
- 21 modes of luminescence backlit
- Full anti-ghosting N keys rollover support
- Optical gaming mouse with 7 buttons and on-the-fly sensitivity adjustment
- 104 keys mechanical keyboard
- High-density & waterproof textile surface increases comfort mouse pad
- 7D 6400dpi RGB Gaming mouse
Key type – Mechanical (black)
Keys – 104
Key route – 3.8 ± 0.3 mm
Backlight – mixed colors (Rainbow)
Switch rating – 10 million presses
Sensor – Optical
DPI – 800-1600-2400-3200-4800-6400
Cable length – 1.5M
Switch rating – 3 million clicks
Buttons – 7
Mouse pad – cloth surface
Size – 750 x 280 x 3











