Hot

PowerCube G4250 Chimera G9 Ryzen 5 3600/ 16GB/ NVMe 256GB/ 1.0TB HDD/ GTX1660 Super 6GB

98.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

View cart

Description

Бренд: PowerCube
Модел: G4250 Chimera G9
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B450

Процесор

Модел: AMD Ryzen 5 3600
Фамилија: Ryzen 5 3600
Фреквенција: 3.6 GHz (Boost Clock 4.2GHz)
Број на јадра: 6/12
Кеш меморија: 32 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/ HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 256 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GTX1660 Super 6GB GDDR6
Модел на интегрирана графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:  600W 80+ Silver Modular

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ