Hot
PowerCube G4260 Chimera G10 V2 Ryzen 5 5600X/ 16GB/ SSD 512GB/ RX7600 8GB + ПОДАРОК NOXO ORION Gaming Mouse RGB
46.990,00 ден Цените се со пресметан ДДВ
Гаранција: 24 месеци
Сликите на производот се само за илустративни цели и може да се разликуваат од вистинскиот производ.
- Description
Description
| Бренд: | PowerCube |
| Модел: | G4260 Chimera G10 V2 |
| PN: | / |
| Тип на производ: | Персонален компјутер |
| Чипсет на матична плоча: | A520 |
Процесор
| Модел: | Ryzen 5 |
| Фамилија: | R5 5600X |
| Фреквенција: | 3.7 GHz Up to 4.6 GHz |
| Број на јадра: | 6/ 12 |
| Кеш меморија: | 32 MB |
Меморија
| Капацитет (GB): | 16 GB |
| Тип: | DDR4 |
| Брзина (фреквенција): | 3.200MHz |
Уреди за складирање
| Медиум за складирање: | SSD |
| Капацитет на тврдиот диск (HDD): | |
| Капацитет на SSD: | 512 GB |
Графика
| Дискретна графичка картица: | Да |
| Интегрирана графичка картица: | / |
| Модел на дискретна графичка картица: | GeForce RX7600 8GB |
| Модел на интегрирана графичка картица: | / |
| Меморија на графичка картица: | 8GB GDDR6 |
Оптички диск
| Тип на оптички уред: | / |
Мрежа
| Wi-Fi: | / |
| Ethernet LAN: | Gigabit Ethernet |
Напојување
| Реална моќност на напојување: | 650W 80+ |
Софтвер
| Инсталиран оперативен систем: | / |
Додатоци
| Тастатура: | / |
| Глушец: | / |
| TYPE | Wired |
|---|---|
| HANDEDNESS | Right handed |
| CONNECTION | USB 2.0 |
| SENSOR | Instant A825 |
| DPI | 1000/1600/2400/4000/5600/7200, adjustable |
| SPEED | 60 ips |
| ACCELERATION | 20 g |
| BUTTONS | 7 |
| MAIN SWITCHES | Huano |
| LEFT / RIGHT BUTTONS DURABILITY | 10 million clicks |
| ILLUMINATION | RGB, adjustable effects and intensity |
| POLLING RATE | 125/250/500/1000 Hz |
| MATERIAL | Plastic |
| COLOUR | Black |
| WEIGHT (WITHOUT CABLE) | 69 g |
| CABLE LENGTH | 1.6 m |
| DIMENSIONS | Length: 127 mm Width: 60 mm Height: 39 mm |











