PowerCube H1250 Ceres G10 Ryzen 5 5600G/ 16GB/ SSD 500GB/ RX Vega 7

28.490,00 ден

Гаранција: 24 месеци

View cart

Description

Бренд:PowerCube
Модел:H1250 Ceres G10
PN:/
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:B450

Процесор

Модел:AMD Ryzen 5 5600G
Фамилија:Ryzen 5 5600G
Фреквенција:3.9 GHz (Turbo:4.4 GHz)
Број на јадра:6 / 12
Кеш меморија:16 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):
Капацитет на SSD:500 GB

Графика

Дискретна графичка картица:/
Интегрирана графичка картица:Да
Модел на дискретна графичка картица:/
Модел на интегрирана графичка картица:RX Vega 7
Меморија на графичка картица:/

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:300W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Тастатура:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ