Препорачано

PowerCube H1250 Ceres G10 Ryzen 5 5600G/ 16GB/ SSD 500GB/ RX Vega 7

22.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: H1250 Ceres G10
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: A520

Процесор

Модел: AMD Ryzen 5 5600G
Фамилија: Ryzen 5 5600G
Фреквенција: 3.9 GHz (Turbo:4.4 GHz)
Број на јадра: 6 / 12
Кеш меморија: 16 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB):  16GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):
Капацитет на SSD: 500 GB

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: RX Vega 7
Меморија на графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 300W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Тастатура: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ