Hot

PowerCube H1270 Ceres G10 Ryzen 7 5700G/ 16GB/ SSD 500GB/ RX Vega 8

23.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Description

Бренд: PowerCube
Модел: H1270 Ceres G10
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: A520

Процесор

Модел: AMD Ryzen 7
Фамилија: Ryzen 7 5700G
Фреквенција: 3.80 GHz(up to 4.60GHz)
Број на јадра: 8 / 16
Кеш меморија: 16 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB (2x8GB)
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):
Капацитет на SSD: 500 GB

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Radeon RX Vega 8
Меморија на графичка картица:

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 300W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /
Слушалки: /
Камера: /