Препорачано
-10%
PowerCube G4150 Chimera G10 V3 Ryzen 5 5500/ 16GB/ SSD 512GB/ RTX5050 8GB
Original price was: 47.990,00 ден.42.990,00 денCurrent price is: 42.990,00 ден. Цените се со пресметан ДДВ
Акцијата завршува за:
14Денови11Часови17Минути16Секунди
Гаранција: 24 месеци
Сликите на производот се само за илустративни цели и може да се разликуваат од вистинскиот производ.
- Опис
Опис
| Бренд: | PowerCube |
| Модел: | G4150 Chimera G10 V3 |
| PN: | / |
| Тип на производ: | Персонален компјутер |
| Чипсет на матична плоча: | A520 |
Процесор
| Модел: | AMD Ryzen 5 |
| Фамилија: | Ryzen 5 5500 |
| Фреквенција: | 3.6 GHz (Turbo 4.2 GHz) |
| Број на јадра: | 6/ 12 |
| Кеш меморија: | 16MB |
Меморија
| Капацитет (GB): | 16 GB |
| Тип: | DDR4 |
| Брзина (фреквенција): | 3200MHz |
Уреди за складирање
| Медиум за складирање: | SSD |
| Капацитет на тврдиот диск (HDD): | |
| Капацитет на SSD: | 512 GB |
Графика
| Дискретна графичка картица: | Да |
| Интегрирана графичка картица: | / |
| Модел на дискретна графичка картица: | GeForce RTX5050 |
| Модел на интегрирана графичка картица: | / |
| Меморија на графичка картица: | 8GB GDDR6 |
Оптички диск
| Тип на оптички уред: | / |
Мрежа
| Wi-Fi: | / |
| Ethernet LAN: | Gigabit Ethernet |
Напојување
| Реална моќност на напојување: | 650W 80+ |
Софтвер
| Инсталиран оперативен систем: | / |
Додатоци
| Тастатура: | / |
| Глушец: | / |











